סיירת קש"ת - קיץ של תורה

מדי שנה במעלה אדומים רואים קשת בקיץ. אין המדובר בקשת רגילה, כי אם בתכנית ייחודית - קש"ת - קיץ של תורה, שעושה את החופש – גדול.

לשם הקמת התכנית חברו "בית מורשת" לצוות החינוכי של תיכון אמי"ת בנים ולעיריית מעלה אדומים והקימו מסגרת חווייתית תורנית לנוער במעלה אדומים.

 

לתכנית נרתמו גם מדריכי "מקום בלב" - אשר פועלים כל השנה בהענקת מסגרת חברתית ערכית לנוער בעיר.

התכנית כוללת מנייני בוקר בבתי הכנסת בעיר - צעירי כורדיסטאן, עלי עשור, מעלות לדוד, ביה"כ לעולי העדה האתיופית, צור ישראל ופני שמואל.

מיד לאחר התפילה מועברים במקום שיעורי תורה חווייתיים ע"י אברכי "בית מורשת". מוגש כיבוד קל ומוענקים פרסים שונים על מנת לפתוח לנערים את הבוקר בחום, בלימוד ובטעימה.

הבוגרים והנערים מתכנסים פעמיים בשבוע למסגרת "כולל ערב" בבית הכנסת אבני החושן, ומלבד זאת מתקיימים ימי שיא, שבתות משותפות, וחוויות שונות, כולל בריכה, ועוד.

 

אגף הנוער והצעירים בעירייה נרתם לטובת התכנית ומסייע בהענקת פרסים ומתנות למתמידים - שוברי ארוחות ומתנות יקרות ערך.

"אנו יודעים כי החופשה מזמינה את הנוער הנפלא בעיר גם לבטלה, אך גם להזדמנות לבחור להיות מי שאני ולקחת אחריות על עצמי. בהמשך לעשייה הענפה במהלך השנה, ראינו לנכון לחבור  גם השנה לגורמים השונים וליצור שיתוף פעולה לטובת הנוער", אומר הרב אלי קפלן, ראש גרעין "בית מורשת". "הכנו את הקרקע", אומרים המדריכים, "עכשיו- יוצאים לדרך".

 

חינוך וזהות יהודית

02-5905568

 טלפון: 02-590-5568 | פקס: 02-5900568 | bmoreshet@gmail.com | רח' העוגב 1 ת.ד 523, מיקוד 9810501 | ימים א' - ה' מ 08:30 עד 14:00