גיל ההתבגרות כולל אתגרים חינוכיים מורכבים, ואתם, הורי המתבגרים, אינכם לבד! כמוכם, הורים רבים מתלבטים לגבי הדרך הנכונה להתמודדות עם אתגרים אלו וכיצד נכון לתקשר עם המתבגרים כדי לתת בידם את הכלים לגילוי האושר שהם כל כך מחפשים וזקוקים לו. הייעוד שלנו, בעמותת 'בית מורשת', הינו הענקת ידע, כלים ומיומנויות לשיפור החוסן הפרטני, המשפחתי והחברתי ולבנות יחד איתכם משפחה מאושרת.

לצורך משימה חשובה זו הקמנו עבור הורים אלו את מיזם 'לבבות' המהווה עבור הורי מתבגרים אוזן קשבת ומקור לשפע של עצות והדרכות מאנשי מקצוע ויועצים אשר חוו את האתגרים העומדים בפניכם.

מאות הורים פנו עד היום לקבלת עזרה. אל תהססו. פנו גם אתם עוד היום לקו הסיוע החם שלנו. במקביל תוכלו לחפש באתר חומרים, סרטונים ומאמרים, שלא נס ליחם והם נותרו רלוונטיים אף שחלף זמן מאז הוכנו וראו אור.

חשוב לציין שהפנייה אלינו איננה כרוכה בתשלום. אם תהנו מאיתנו עצה ותושיה ותראו שיפור באיכות התקשורת ביניכם ובין המתבגרים שבביתכם, נשמח ונודה על הפצת המיזם ועל תרומה למיזם המביעה את הכרת התודה.

בהקשר זה חשוב לנו לשתף אתכם ביתרונה הגדול של הכרת תודה באופן כללי ושל הטמעת אוירת הוקרה והערכה כאמצעי תורם ומרכזי לשיפור האושר: מחקרים שונים בחנו את חוויית התודה באופן מדעי במסגרת הפסיכולוגיה החיובית, ומהם עולה כי הכרת תודה נמצאה מחקרית כאחד הגורמים החשובים בבריאות הנפשית וכגורם השני בעוצמתו המנבא אושר והתורם להשגתו. במחקרים נמצא כי אנשים הרגילים להכיר תודה הם בעלי סיכוי גבוה יותר להתקדם להשגת מטרות אישיות. מכאן גם עולה שהכרת תודה הוא גורם מניע ומקדם.

אי לכך מומלץ לפעול באופן מיידי לשיפור אוירת ההוקרה והכרת התודה בקרב המשפחה והחברה. במקרים רבים מועיל שיפור זה לתקשורת בינאישית מיטבית, בוודאי עם מתבגרים.

למעבר לאתר 'לבבות' יש ללחוץ על הקישור http://www.levavot.org.il או על תמונת הקולאז' המופיעה בהמשך.

להתקשרות למוקד 'לבבות': 055-300-30-30

למתעמקים שביניכם עוד כמה פרטים על ההיסטוריה של הקמת המיזם ועל היבטים חינוכיים על פיו הוא פועל:

ארגון 'לב אבות' ממנו צמח מיזם 'לבבות' הוא פרי יוזמתו החינוכית של הרב אלישע אבינר. מטרתו לסייע להורים להתמודד באופן חיובי עם האתגרים החינוכיים שמצב בפניהם גיל ההתבגרות. אנחנו מאמינים שתקופת ההתבגרות עשוייה להיות ברכה ולהביא לאושר להורים ולמתבגרים, ברוחו של מלאכי (ג', כד'): "והשיב לב אבות על בנים ולב בנים על אבותם".

הורים רבים צמאים לקבלת הדרכה חינוכית מקצועית, אך לא תמיד מצוייה בידם כתובת זמינה הראוייה לאמונם. הורים רבים גם מעדיפים לפנות לגורם חיצוני שאיננו מגיע מקרב קרובים ומכרים.

מכאן נולד הצורך בהקמת המיזם הכולל מוקד אוזן קשבת למצוקות ההורים ומתבגרים, חומרים חינוכיים ללמידה והעשרה עצמית, ובעתיד גם קורסים תואמים. בהתאם ליכולתנו הכלכלית עוברים חומרים אלו התאמה ואקטואליזציה גם בהתייחס למחקרים ולניסיון הטיפולי המצטבר.

הפְּניוֹת למיזם 'לבבות' נובעות מהיבטים שונים ומקונפליקטים המתעוררים בתחומים התנהגותיים, פערים בין דוריים, הישגים לימודיים, יחסים משפחתיים, תחומי התעניינות, ואף פערים והיבטים הקשורים לשמירה על המסגרת והמסורת המשפחתית, ועל הלכות שבין אדם למקום ובין אדם לחברו.

פעמים רבות המבט על גיל ההתבגרות מחייב רב תחומיות (מולטי דיסציפלינריות). אי לכך מורכב צוות המשיבים מפסיכולוגים, יועצים, מחנכים ורבנים, ומותאם לפונים ולפְּניוֹת.

במהלך הייעוץ יסייעו היועצים מטעמנו לפתח שיח משפחתי מגבש, מעמיק, מחנך וערכי, תוך הבעת רגשות והטמעת מסרים באמצעות טכניקת שאילת שאלות ושימוש בפסיכולוגיה חיובית.
תחום שאילת השאלות מתפתח ככלי חינוכי משמעותי, המשפיע על תהליכי הלמידה וההתפתחות האישית, הרגשית והרוחנית, ומאפשר קיום דיון, חקר, עיון וחיפוש מענים המבטיחים הטמעה.
השיטה פותחה על בסיס מודל SEL (Social-Emotional Learning) המתייחס למיומנויות כישורי חיים ומיומנויות בין אישיות:

  • מודעות עצמית: זיהוי רגשות, הכרת העצמי, מסוגלות עצמית.
  • הכוונה עצמית: ויסות עצמי, הנעה עצמית, התמודדות עם מצבי לחץ ומשבר.
  • מודעות חברתית: הבנת האחר, זיהוי מצבים חברתיים, רגישות תרבותית.
  • התנהלות חברתית: תקשורת, ניהול קונפליקטים, עבודת צוות, ניהול יחסים בין אישיים.

העמותה גם מפתחת ערכות חינוכיות ואפליקציות מותאמות המבוססות על אותן טכניקות ומסייעות בהטמעתן ובחיזוק השיח המשפחתי, לרוב כבר בשלבי הילדות הקודמים לגיל ההתבגרות, עובדה המבטיחה פתיחות ותקשורת איתנה.

לרכישת הערכות ניתן להיכנס דרך הקישור הבא: https://betmoreshet.co.il

למעבר לאתר 'לבבות' יש ללחוץ על הקישור http://www.levavot.org.il או על תמונת הקולאז' המופיעה בהמשך.

להתקשרות למוקד 'לבבות': 055-300-30-30

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן