מכינה קדם צבאית 'איתן' ייחודית בנוף המכינות בתפיסתה החינוכית ובאופן ניהול סדר היום. המכינה מתאימה לבני נוער השואפים להתפתח רוחנית ולבנות את אישיותם מתוך לימוד מוגדר בבית המדרש ודרך עשייה, חקלאות, עבודת כפיים והכרה וידיעת הארץ על ידי טיולים לאורכה ולרוחבה.

אנחנו מאמינים בהעמקת הידע והעולם הרוחני יחד עם חיבור משמעותי לעבודת מידות, בנתינת מקום לכל כוחות האדם בעשייה ועבודת כפיים, בהתנדבות ערכית לחברה הקרובה והרחוקה.

אנחנו מאמינים בשותפות של החניכים באחריות על המכינה, בסמכויות הניתנות להם, ובחלוקה לצוותי עשייה.

אנחנו מאמינים בנתינת הזדמנות שווה לחניכים המגיעים מרקע סוציואקונומי נמוך והשתלבותם בתפקידים משמעותיים בצבא ובמנהיגות האזרחית.

בשנת המכינה עוברים החניכים תהליך משמעותי של עיצוב האישיות, צמיחה, חיזוק יכולת הבחירה, חיבור אל מקורות עמנו וארצנו, הכנה לצה"ל ולחיים. מנסיוננו אנחנו יודעים שבשנה זו החניכים הופכים לאנשים בוגרים הלוקחים אחריות על עצמם ועל עמם, מתוך חיבור לתורת ישראל, לעם ישראל ולארץ ישראל. 

שמה של המכינה מעיד על מהותה – 'איתן'. האיתנות היא נקודת העוצמה הפנימית הקיימת בכל יהודי. תפקידנו במכינה הוא לעזור לכל אחד מהחניכים לגלות את נקודת ה'איתן' שלו, לפתחה ולהעצימה.

שליחותה של עמותת בית מורשת, שהמכינה היא חלק חשוב מפעילויותיה, מעודדת עשייה חינוכית, חברתית וקהילתית, תוך חיבור למורשת ישראל. העמותה פועלת מתוך מעלה אדומים, ובמהלך השנה חניכי המכינה ישתלבו אף הם בהתנדבות בעיר ובמקומות נוספים, כחלק מתהליך בניית האישיות וגילוי הכוחות הפנימיים שלהם.

חזון המכינה לגדל אנשים המלאים באהבת תורתם, עמם וארצם, החיים מתוך חיבור לכוחותיהם ועשייה למען כלל ישראל. להצמיח את כלל הכוחות שבאדם – הרוחני, המידותי, המעשי, והצבאי.

במכינה מתאחדים גוונים שונים למשפחה מלוכדת ומגובשת, אשר בתוכה כל חניך בונה ומעצב את אישיותו מתוך ערכי הנצח.

יעדי המכינה:

– בניית קומה רוחנית ואישיותית.

– הכנה לשירות משמעותי בצה"ל בדגש על תפקידי פיקוד.

– הגדלת המטען הערכי לחיים שלאחר הצבא.

– חיבור לערכי התורה, העם והארץ, מתוך דגש על פיתוח האישיות העצמית.

מספר חניכים בשנת תשפ"ג: שנה א' (מחזור י"ג) ושנה ב' (מחזור י"ב) גם יחד כ-90 חניכים.

צוות המכינה בראשותו של הרב עדיאל אזרד, רס"ן במיל', כולל מחנכים, רבנים, אנשי עשייה וצבא. הצוות כולו מסור לחניכים ולהצלחתם, בדגש על יחס אישי ורצון לנתינה והענקה. הצוות מביט בכל חניך בגובה העיניים, מתוך אהבה ואמון בכוחותיו ויכולותיו. הצוות, על המגוון האנושי שבו, מהווה כר פורה לשגשוג התלמידים וצמיחתם.

המכינה נמצאת במעלה אדומים, על ספר מדבר יהודה. המכינה מכוונת לעשייה וחיבור לאדמת הארץ, דרך עשייה חקלאית, חיבור לאוצרות הטבע, תרומה לקהילה בה היא חיה ועשייה למען הכלל. העמותה פועלת להקמת מתחם הקבע של המכינה באתר הצופה למדבר יהודה.

"כל שמעשיו מרובין מחכמתו למה הוא דומה? לאילן שענפיו מועטין ושרשיו מרובין, שאפילו כל הרוחות שבעולם באות ונושבות בו אין מזיזין אותו ממקומו" (פרקי אבות ג',  כב').

אנחנו מאמינים ובטוחים שהשילוב הייחודי המתקיים במכינה בין עולם הלימוד לעולם המעשה יוביל לגילוי הכוחות האיתנים שיש בכל חניך וחניך, ומתפללים לבורא עולם שיתן לנו את הכוח, את התבונה ואת העין הטובה להיות שליחים נאמנים.

עקב הגידול המתמיד במכינה עלינו להוסיף חדרי שינה ומגורים, לבנות כיתות חדשות, להרחיב את בית המדרש ולהצטייד בכל הדרוש כדי לאפשר לחניכים להתמקד בתכנית הלימודים והעשייה.

אי לכך נשמח ונודה לתרומות דרך הקישור הבא: https://tak.co.il/new/?t=6A6

כמו כן ניתן ללחוץ על המודעה ולעבור לאתר ההתרמה.

מכינת איתן מבקשת שותפים לדרך! מתאים לכם?

מי אנחנו

מכינה ייחודית המתאימה לבני נוער השואפים להתפתח רוחנית ולבנות את אישיותם מתוך לימוד בבית המדרש ודרך עשייה, חקלאות, עבודת כפיים והכרה וידיעת הארץ על ידי טיולים לאורכה ולרוחבה.

עשייה

מסלול ייחודי
דרך עולם המעשה

צבא

הכנה לשירות
משמעותי בצה"ל בדגש על תפקידי פיקוד

רוחניות

פיתוח אישיות עצמית ורוחנית כהכנה ערכית לחיים שלאחר השירות הצבאי

בוגרים מספרים

הקמה וניהול שותפויות ומיזמים המשלבים בין אחריות חברתית, חינוך ומורשת יהודית

הרשמה לניוזלטר

נשמח מאוד לצרף גם אתכם לרשימת התפוצה שלנו. מידי שבוע אנחנו שולחים דברי תורה, כרטיס לדיון משפחתי מגבש בשולחן שבת על בסיס פרשת השבוע, הרשמות לפרויקטים שונים ולכנסים, ועדכונים מכל הנעשה בעמותה.

הזמנה לשותפות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן